Let it Roll 2011: Megaparty na ostrově přilákala tisíce lidí

Let It Roll 2011Fanoušky dlouho očekávaná obří párty v rytmu D´n´B je úspěšně za námi. I přes nepříznivé předpovědi meteorologů akce přilákala tisíce návštěvníků, kteří rozhodně neprohloupili. Open air festival Let it Roll přinesl víkend nabitý skvělou muzikou od DJ´s slavných jmen po nové a nakonec nepřišel ani ten očekávaný déšť.


Tématem festivalu se letos stala pláž. Hlavní stage měla podobu stanoviště pobřežní hlídky i s ploutvemi a plováky. Take Control Stage měla každý den téma jiné – vždy představené několika jednoduchými „pajduláky“ vyřezanými z polystyrenu. Výzdoba zjevně nebude nejsilnější stránkou pořadatelů, ale nakonec kvůli dekoracím jsme tam přece nejeli.

Let It Roll 2011To, co do malé obce Staré Ždánice u Pardubic přilákalo tisíce lidí byla hudba z dílny DJ’s slavných jmen. Už v pátek se na hlavní Open Air Stagi předvedli Brookes Brothers, Camo & Krooked nebo všemi oslavovaný Netsky, který spolu se Staminou předvedli skvělou show, na kterou budou fanoušci dlouho vzpomínat. Kvůli nemoci se bohužel nedostavil Hazard, kterého rychle zastoupil Joe Lenzie alias DJ Wooz z projektu Sigma, který se v Čechách na rozdíl od Hazarda objevil po dlouhé době poprvé.

Absolutně nejlepší byla Take Control Stage v hangáru s kapacitou kolem patnácti set osob. Budova z betonu a oceli vybavená několika řadami reproduktorů fungovala jako obří megafon a při dunivých basech celá doslova pulzovala. Celý Let it Roll odstartoval právě zde vystoupením DJ Strata následovaného Beast 67, jehož skladbám hangár dodal sílu, která člověka rvala ven z těla a trhala ho na kousky.

Pátek se stal díky mnoha faktorům nejlepším dnem festivalu. Někteří návštěvníci dorazili až v sobotu, proto byla atmosféra u všech stagí uvolněnější. I v nejzazších koutech hangáru u Take Control Stage se dalo volně dýchat.

Let It Roll 2011Sobota představovala pravý opak. Podvečerní program se rozjížděl jen pozvolna, většina hostů ještě dlouho v kempech nabírala energii po předešlé noci. Krev nakonec úspěšně rozproudila polská dvojice One Way a se západem slunce se i k hlavní stagi začaly hrnout davy lidí, které souvisle proudily do areálu po mnoho hodin. Kolem desáté večer už byla hlava na hlavě a po celém areálu se zřejmě nenašlo místo, kde by člověku nikdo nevyléval pivo a mezi vysílenými fanoušky se strhl tichý, ale urputný boj o lavičky.

Nadšení všech přítomných dosáhlo takové míry, že v noci slavili už i účinkující. Bohužel to zanechalo patrné stopy na popůlnočních výkonech MC’s, kteří se zřejmě zasekli v časové smyčce a jejich blábolení, které kazilo dojem z vystoupení DJ Friction a DC Breaks, publikum poněkud rozzlobilo. Někteří odcházeli, ale většina prostě přešla na Take Control. Produkce z dílny Audia, COOH, Forbidden Society a dalších byla zřejmě víc než dostatečnou motivací.

V areálu nechybělo ani množství stánků s jídlem a pitím, které většina návštěvníků hodnotila jako největší slabinu celého festivalu. K dostání bylo pouze pivo Budvar kvality na úrovni "dám si radši vodu", jak trefně poznamenal jeden z návštěvníků na webu akce. Nezbývá než doufat, že organizátoři v příštích letech popřemýšlí o změně pivovaru.

Let It Roll 2011Kromě hudební produkce se přítomní mohli zúčastnit na přilehlé pláži s firmou AXE soutěže v plavání pomocí populární herní konzole Nintendo Wii. Kdo chtěl, mohl se zúčastnit tomboly, jejíž vítěz vyhrál dva lístky na zimní Let it Roll a navíc možnost zúčastnit se tvorby znělky pro zimní verzi festivalu. Celkem se v tombole prodalo 2010 lístků a výtěžek z ní poputuje na dobročinné účely.

I když i třetí ročník festivalu měl své mouchy, bylo jasně vidět, že ho pořadatelé rok od roku pojímají ve stále větším stylu. Po loňské zkušenosti s areálem zaplaveným tunami bahna se letos Let it Roll přesunul na ostrov pískovny Oplatil. Od organizátorů to byl výborný nápad. Louže tu sice byly, ale o bahnu nemůže být řeč, mokrý písek nelezl do bot a tvořil vcelku příjemný povrch. Díky jezeru měl navíc prostor výborné zvukové vlastnosti a basy dokázaly rozvibrovat každou molekulu ostrova.

Letošní Let it Roll přesvědčil i ty, kteří po loňské zkušenosti plánovali letos akci navštívit naposledy. Organizátoři tím opět dokázali, že svým fanouškům stále mají co nabídnout.


FOTOREPORTÁŽ Z FESTIVALU LET IT ROLL NALEZNETE ZDE


Text: Jitka Hemelíková
Foto: Martin Konopáč

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Léto je v plném proudu, bavte se s kulturou
Rock for Church(ill): Za málo peněz hodně muziky
Festival Okoř se znovu vrací na scénu
Prožijte léto ve znamení drum & bass na Let It Roll

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání