Rock for Church(ill): Za málo peněz hodně muziky

Rock for Churchill 2011„Pojďte, uděláme festival!“ řekli si před mnoha lety zakladatelé Rock for Church(ill) a obvolali kapely ze svých oblíbených cédéček. Takhle nějak mohla začít akce na podporu kostela svatého Jakuba Většího ze 13. století v obci Vroutek nedaleko Žatce. A jak řekli, tak také udělali. Letos na nás díky jejich práci 26. a 27. srpna čeká už 12. ročník přehlídky výborných muzikantů a DJ´s z České republiky i zahraničí.


Pokud čekáte nějakou malou nenápadnou vesnickou akci, pak se opravdu velmi mýlíte. Festival je pojat ve velkém stylu. Návštěvníky čeká dvacítka kapel, které rozhodně nehrají žádný mainstreamový škvár. Nenechte se ale zmást názvem, pořadatelé si pro návštěvníky připravili program nabitý nejrůznějšími žánry.

Rock for Churchill 2011„Bez ohledu na původní rockové jméno festivalu či žánr té které skupiny, vám Rock for Church(ill) letos představí opravdu unikátní hudební vesmír. Na jednom pódiu se tak představí například velký objev taneční scény Parov Stelar, jehož vystoupení na open-air festivalu je více než exkluzivní,“ lákají sami pořadatelé. Rakouský projekt Parov Stelar, který kombinuje elektronickou hudbu s výraznými prvky jazzu a swingu, byl k vidění v našich luzích a hájích pouze na dvou koncertech a se svým electro swingem sklidil mimořádný ohlas.

Program je nabitý k prasknutí známými jmény. Z Německa dorazí Mad Sin, britskou hudební scénu bude zastupovat třeba Zion Train, milovníky reggae potěší General Levy a zapomenout nesmíme ani na skvělý mezinárodní projekt N.O.H.A.

Rock for Churchill 2011Zahraničních hostů bude na festivalu opravdu hodně, těšit se můžeme ale i na spoustu muziky z dílny domácích hudebníků, jako jsou Tata Bojs, kteří přislíbili exkluzivní audio a video show. Nebudou chybět ani pravidelní účinkující United Flavour a Sunshine. Ti přijedou představit skladby ze svých nových alb. Přijedou i partičky Skyline, Fast Food Orchestra, Krucipüsk, stálice punkové scény Visací zámek či zbrusu nová indie rocková sestava Rara Avis.

Protože skupiny budou hrát jen na jediné stagi a během jejich střídání by mohlo hrozit nežádoucí vychladnutí publika, připravili organizátoři „udržovací“ program v podobě DJ´s stage. Rozhodně si ale nemyslete, že by zde byla jen nějaká oddechovka pro nedočkavé. Pořadatelé jsou zkrátka důkladní a skvěle pobavit se tak můžete v rytmu drum & bass s Pixie & Suki, Temper D, Deadly Huntem a dalšími umělci.

Více informací o programu, vstupenkách a festivalu jako takovém můžete najít na oficiálních stránkách Rock for Church(ill).


Text: Jitka Hemelíková
Foto: Rock for Church(ill)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Sázavafest má i letos co nabídnout
Festival Okoř se znovu vrací na scénu
Jak u českého publika obstál Ice Cube na Hip hop Jamu?
Benátská noc se nezadržitelně blíží

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání