Nekružte Okolo Třeboně, vydejte se do ní

Festival Okolo Třeboně 2010
Vícežánrový festival Okolo Třeboně opět přivítá kulturychtivé diváky tradičně poslední červnový víkend. Letos se koná už devatenáctý ročník a opět bude lákat na velmi kvalitní a osvědčená jména, včetně bohatého doprovodného programu.

 

Festival Okolo Třeboně 2010Festival Okolo Třeboně se řadí k těm, které otevírají letní sezonu. Ve dnech 25. až 27. června se návštěvníci na různých místech ve městě mohou těšit na skvělé hudební či divadelní výkony, ale také na obvyklé akce, které k festivalu neodmyslitelně patří.

 

Už během pátku se na Náměstí Tomáše Garriqua Masaryka představí finalisté soutěže „Houpací kůň“ pro začínající kapely. Jako host vystoupí hned na úvod už známější Xindl X. Večer se hlavní dění přesune na Zámecké nádvoří, kde nejprve zahraje vítěz „Houpacího koně“ a následně diváci uvidí mimo jiné skupiny No Heroes či Nightwork. Ti, co mají rádi Járu Cimrmana, se určitě vydají do divadla J. K. Tyla, kde Divadlo Járy Cimrmana v rámci jihočeského turné uvede hru „České nebe“. Bude zajímavé sledovat, jak se představitelé souboru vyrovnávají s nedávným úmrtím Ladislava Smoljaka.

 

Sobotní odpoledne bude patřit dvěma sympatickým akcím. Ve 13 hodin odstartuje „Běh Járy Cimrmana“. Výtěžek ze startovného bude určen Nadačnímu fondu Slunce pro všechny, který podporuje handicapované děti. O hodinu později začne desátý ročník cykloturistického závodu Okolo Třeboně. Pokud chce někdo zvolit spíše odpočinkovější program, pak by si neměl nechat ujít autorské čtení Pavla Renčína a Jana Campírka v Galerii u Žabouse. Večerní program na Zámeckém nádvoří tentokrát nabídne populární jména jako Nezmaři, Hradišťan nebo Karel Plíhal. A i tentokrát mohou diváci vyrazit do divadla na České nebe.

 

Festival Okolo Třeboně 2010Neděle naopak na Zámeckém nádvoří začne. V pravé poledne se zde mohou rodiče s dětmi pobavit u pořadu pro ty menší „Zpíváme a tančíme“ s Míšou. Hudební odpoledne bude tentokrát k vidění v prostorách Letní hospůdky „Pláž Ostende“. Od 21 hodin pak vystoupí v Zámecké zahradě Jarek Nohavica. V pondělí večer zakončí festival skupina Třeboňští pištci.

 

Vstupenka na všechny dny vyjde zájemce na 750 Kč. Na představení České nebe mohou diváci v pátek za 550 Kč a v sobotu za 590 Kč. Samostatný lístek na páteční hudební večer stojí 199 Kč, na sobotu 240 Kč a na nedělní koncert Jarka Nohavici 299 Kč.
Text: Pavel Urban
Foto: festival Okolo Třeboně

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání