Program Prague Fashion Weekendu bude pestrý a luxusní

Prague Fashion WeekendMezi potvrzenými účastníky pražského módního víkendu, který se uskuteční ve dnech 24. – 25. září, je luxusní butik se spodním prádlem La Perla. Ten se představí v rámci Prague Fashion Weekendu 2011, stejně jako přední česká návrhářka Beata Rajská.


Už 24. září začne druhý ročník Prague Fashion Weekendu. Oproti loňskému roku se letos představí mnohem více předních značek i návrhářů. Pařížská ulice bude opět hostit jedno z nejdelších mol ve střední Evropě, vybrané obchody prodlouží své otevírací hodiny a speciálně připraví prezentace pro návštěvníky. Na co se ještě můžeme těšit?

Hned v sobotu bude v rámci Prague Fashion Weekendu představena kolekce luxusního spodního prádla La Perla. Na tři sta pozvaných hostů bude mít možnost shlédnout kolekci v jedné z nejprestižnějších restaurací v Praze v Buddha-Baru, a to ve 20 hodin.

Historie La Perla sahá až do roku 1954, kdy si švadlena Ady Masotti v Bologni otevřela dílnu na výrobu korzetů se slibným názvem La Perla. Od počátku je charakteristickým znakem všech produktů ruční výroba.

Prague Fashion WeekendO šest let později přejde firma od klasických tělových barev na pestřejší tóny. Mimo jiné představuje kostkovaný a květinový vzor. V sedmdesátých letech se majitelka butiku vrhla na plavkovou módu, kolekci pojmenovala La Perla Beachwear. Celá linie se nesla ve znamení luxusu, inspirovaná byla přehlídkami Haute Couture, samozřejmě byla ručně šitá. V tom samém roce (1971) představila La Perla i první trojhrannou podprsenku jako součást hedvábné noční košilky.

Po feministickém hnutí v roce 1978 se změnil i pohled na spodní prádlo. A La Perla se ukázala ve velkém stylu. Krajka, hedvábí a transparentnost byly hlavním měřítkem prádla. Zásadním zlomem se stalo použití elastických krajek, jelikož oděvy byly v té době velmi přiléhavé.

80. léta se nesla ve znamení kultu fyzické krásy. Kromě spodního prádla vytvořila La Perla také kosmetiku a postupně se vypracovala na úspěšnou společnost, po jejímž prádle prahly miliony žen. Značka začala udávat trendy a stala se tím nejlepším, co dosavadní trh nabízel.

V další dekádě růstu La Perly je vidět obrovská změna. Kromě romantického krajkovaného a inovativního prádla přišla s mírně fetišistickými a sexy prvky. Společnost začala vyrábět také luxusní ručně šité doplňky. La Perla otevírá butiky v módních metropolích a těší se nebývalému zájmu. Na konci devadesátých let už je portfolio značky tak široké, že si z nabídky vybere opravdu každý.

V roce 2002 se značka poprvé objevila na milánském týdnu módy, o rok později přišla sexuální revoluce a La Perla vyrukovala se sexy kolekcí Black Label. K padesátému výročí pak vydala speciální limitovanou edici podtrhující ženskou jemnost, krásu a čistotu.

Asi nejznámějším počinem značky je podprsenka zdobená 14karátovými zlatými kousky. Posledním výrazným krokem je pak spolupráce s francouzským návrhářem Jean Paul Gaultierem. Jejich kolaborace vrátila prádlo zpět ke kuželovitým podprsenkám a vysokým kalhotkám alá Madonna.

Prague Fashion WeekendNávštěvníci přehlídky v pražském Buddha-Baru tedy pocítí nejen závan luxusu, ale i tradici, historii, pečlivost a ducha značky, která dodnes patří k těm nejexkluzivnějším. Na rozdíl od La Perly, přehlídku kolekce LOLA LOLA české návrhářky Beaty Rajské budou mít možnost shlédnout všichni, kdo na PFW zavítají.

Beata Rajská se řadí k předním českým tvůrcům. Její modely, které se vyznačují sofistikovaností, ženskostí a elegancí, jsou dokonale krejčovsky zpracovány. Na výrobu se používají luxusní materiály. Na každém modelu je znám autorčin rukopis. Kromě aktuální linie vyrábí Beata Rajská i šaty na zakázku. Ty si můžete objednat i v novém butiku, který loni otevřela v Dlouhé ulici.

Nejnovější kolekce pro rok 2012 nese název LOLA LOLA. Je vyráběná z nejjemnějších tkanin, jako je vlna, kašmír a vikuní kůže. Detaily jsou zdůrazněny tkaninami s vyšívanými korálky. Linii tvoří šaty, pláště i kalhoty. Pro sportovnější typy je určena kolekce z elastické džínoviny lemovaná kůží či šaty z jehněčích usní - samozřejmě těch nejjemnějších. Přehlídku na PFW uzavřou večerní šaty, které jsou neodmyslitelnou součástí kolekcí Beaty Rajské. Chcete-li vidět modely „v terénu“, zavítejte 24. a 25. září do Pařížské ulice v Praze.


Text: Tereza Netoličková
Foto: 2media

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Druhý ročník Prague Fashion Weekendu se blíží
V říjnu se uskuteční jubilejní 10. koncert královen popu
Lávka River Stage znovu zakotvila pod Karlovým mostem
Unikátní výstava panenek ohromí nejen vášnivé sběratele

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání