První zastávka festivalu Majáles bude v Hradci Králové

Majáles Hradec Králové 2011Majáles, festival s neoficiálním podtitulem „studentské oslavy jara“, se nezadržitelně blíží. Hradec Králové, první destinace letošního ročníku, ho bude hostit již popáté. Pro své návštěvníky si přichystal bohatý hudební i doprovodný program. Především se nejedná o jednodenní záležitost, ale o slet mnoha různorodých akcí, které vyvrcholí v pátek 22. dubna. Co všechno vás letos v Hradci čeká?


Již od 13. dubna jsou pro vás připraveny zajímavé přednášky na téma práce v médiích, zajít si můžete na vernisáž studentů Katedry výtvarné výchovy, spolu s ostatními návštěvníky si zahrát deskové hry, projet se na kolečkových bruslích, účastnit se Branného závodu či Zumba párty.

Majáles Hradec Králové 2011Důležitou součástí širšího programu oslav bude také přehlídka kandidátů na Krále Majálesu. O tento titul letos soutěží 5 osobností: David Řezáč, Don Jeliman de la Rosa, Vadná série Malá Pazdičová, Signálek I. a Infinity. Pokud vás zajímá, kdo se za těmito záhadnými jmény skrývá, přijďte 19. dubna v 17 hodin do OC Futurum. Tam se o nich dozvíte víc a možná si hned vyberete svého favorita.

Určitě však neopomeňte datum 22. dubna. Hlavní den oslav odstartuje ve 13:30 na Baťkově náměstí. Odtud se pak celý majálesový průvod, společně s kandidáty na krále, vydá na hlavní dějiště festivalu, do Šimkových sadů. Neváhejte se do průvodu sami zapojit, pořadatelé slibují odměnu každému, kdo přijde v masce.

Největším lákadlem je bezpochyby hudební program, pro který jsou vyhrazeny dvě stage. Na první z nich si můžete poslechnout například UDG, Vypsanou fixu, Sto zvířat nebo Chinaski, druhé pódium nabídne kromě dvou studentských kapel třeba Xindla X, Charlie Straight a Midi Lidi.

Ve stejný den proběhne též volba nového hradeckého Krále Majálesu, který bude v podvečer akce slavnostně korunován. A to stále není všechno. Letošní novinkou festivalu je jarmark studentských organizací, který vás seznámí se všemi studentskými spolky z okolí. Poprvé se také můžete těšit na Majáles Fashion Market - stánky plné nezávislé módy.

Majáles Hradec Králové 2011


Na Hradeckém Majálesu bude zkrátka z čeho vybírat a o zábavu nebude nouze. Na vstupenky ale raději myslete s předstihem. Za cenu 260 Kč si je můžete pořídit jen do 21. dubna, na místě v den akce budou o 39 korun dražší. Zakoupíte je v Kině Centrál, v obchodních centrech Futurum a Atrium, v centru Kodak Express No. 200, a také v předprodejní síti TICKETPORTAL.


Text: Eva Vergosová

Foto: Majáles
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
CD tipy: Výběrovka, živák a řadové album
Vysoká škola ekonomická zvolí svého krále - dokáže obhájit titul krále Majálesu
Studentský festival Majáles brzy vypukne
Kapela Chinaski se vydá na jarní turné, podpoří je Katarína Knechtová

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání