Sázavafest 2014 představuje program

sázavafestFestival, který má tradici. Festival, který má stále co říct. Festival, který slibuje, že bude ještě více fresh. Sázavafest se již tradičně první srpnový víkend, 31. července až 2. srpna, odehraje v magickém zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou, ve kterém minulý rok definitivně zakotvil. Představujeme headlinery, velkou dávku potvrzených kapel a speciální tematický program prvního dne festivalu.


Sázavafest se vždy snažil přinášet českým hudebním fanouškům moderní uskupení a žánry. Díky němu tak bude mít Česká republika možnost být svědkem příchodu originálního stylu, který dobývá evropská velkoměsta Londýn, Berlín a Paříž – electro swingová revoluce se ve Světlé nad Sázavou představí ve velkém. A to z jednoduchého důvodu – právě pařížské producentské a DJ duo BART & BAKER jako první v roce 2005 vzalo staré swingové desky z první půlky 20. století a začalo je mixovat s moderními dance prvky, čímž položili electro swingu základy.

To vše ještě podtrhli svým vystupováním – pánové vystupují zásadně ve smokingu a klobouku. „Jsme hrdí na to, že jsme dokázali využít prvky vintage hudby a vystupování a spojit je s moderní hudbou, protože tak odkrýváme krásu swingových rytmů nejen skalním fanouškům, ale hlavně mladé generaci," hlásí o sobě francouzské duo.

Co je esencí electro swingu? Otevřenost k hudbě a hlad po kvalitních rytmech, které člověka pozitivně nakopnou. Jejich šest alb a několik EP se úspěšně umístily v řadě prestižních žebříčků. Do Čech duo navíc přiveze posilu - jejich vystoupení zkrášlí svou přítomností zpěvačka a královna tango soulu - totiž rakouská diva MisSiss.

Zvuk téhle party se vyznačuje mezinárodním duchem, stejně jako jejich ambice. Poslední singly Tiquette, Sometimes a Tin Tin jsou důkazem, že partička KLISCHÉE je schopná ovládnout svým pulsujícím electro swingovým soundem jakkoli velkou stage. Vystupování po celé Evropě měla kapela za sebou dokonce ještě dříve, než vydala svou první desku a určitě nebude trvat dlouho než se z Klischée stane jednou z nejúspěšnějších švýcarských vývozních artiklů. Čeští fanoušci hudbu této party znají, i když možná neví odkud - jejich skladba Tin Tin se objevila ve spotu největšího českého operátora. Všichni členové jsou vždy naladěni na pořádnou pařbu - kamkoli už je jejich kroky v šíření revoluce jménem electro swing zavedou.

 

sázavafest


Na své megaúspěšné Černobílé turné z loňského roku, kdy se jí podařilo vyprodat největší haly, které Česká republika má, bude letos navazovat LUCIE BÍLÁ. Co lze očekávat od nejúspěšnější české zpěvačky posledních dvaceti let, ověnčené mnoha a mnoha cenami? Rozhodně nic menšího než velkolepou show, klasické chytlavé songy a především nezaměnitelný hlas, který nemá na české hudební scéně obdoby. Lucie Bílá také nabídne největší hity své kariéry a jistě připomene i muzikálové melodie, které proslavila.

CHINASKI se opět chystají intenzivně koncertovat, a že to myslí vážně, potvrdili začátkem února naprosto vyprodaným koncertem v pražské O2 Aréně. Že vám tahle partička v čele s Michalem Malátným loni tak nějak chyběla? V krásném zámeckém parku ve Světlé nad Sázavou si klasické hity jako 1. signální, Kutil, 1970 a mnoho dalších vychutnáte rozhodně nejlépe. Navíc můžete s kapelou dodatečně oslavit dvacet let jejich existence.
Kdo je králem českého funku? Bez debat to jsou MONKEY BUSINESS! V čele se znamenitými zpěváky Tonyou Graves a Matějem Ruppertem tahle kapela roztančí ty, kteří se budou při jejím vystoupení zdržovat pod pódiem či pohybovat někde kolem. Odehrají všechny své klíčové pecky ze všech vydaných alb a vzhledem k absolutní nepředvídatelnosti téhle party je pravděpodobné, že dojde i na nějaká hudební překvapení.


DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE předvede průřez svou tvorbou, zahraje novinky z aktuálního alba Maratonika a přidá i starší skladby v novém kabátě. Spolu se sestavou prvotřídních hudebníků tento výjimečný český muzikant naservíruje famózní hudební zážitek, který okouzlí i nejnáročnější fanoušky.

MICHAL HRŮZA je hitmaker k pohledání. Na každé jeho desce je nějaká písnička, která sebejistě vpluje na rozhlasové vlny a drží se tam dlouhou chvíli, někdy i řadu let. Jeho koncert patří k těm, kdy znáte všechny skladby, až se tomu nestačíte divit. Na Sázavafestu vystoupí hned dvakrát, a to elektricky a akusticky.

Německá kapela, která vznikla v roce 2009 v Hamburku a stala se fenoménem ještě před tím, než vydala své první album, přičemž do té doby stihla sehrát na dvě stovky koncertů. Lidé se tak brzy začali ptát - která kapela si dovolí takhle naživo improvizovat? Která kapela dokáže své songy přímo převtělit v tanec? Přesně tohle totiž partička FUCK ART, LET´S DANCE! dělá a je připravena svou energii vyslat i do návštěvníků Sázavafestu.

Kytarovou část festivalu podpoří nadějní Rakušané THE BETH EDGES. Proti tomu dodá MR ŽARKO balkánský vítr a M.A.D. BAND z Moskvy obohatí sekci festivalu se svým ska.

Sázavafest návštěvníkům nabídne kapely na třech pódiích, taneční produkce bude probíhat ve velkém stanu hluboko do noci. „Chtěli jsme tradičně návštěvníkům představit něco nového. V minulosti jsme electro swing lehce nakousli, letos jsme chtěli být součástí vzestupu tohoto žánru, protože v hlavních metropolích Evropy se už stal velkým fenoménem. Máme velkou radost, že se nám podařilo získat samotné zakladatele tohoto stylu. Návštěvníci se samozřejmě můžou těšit i na českou hudební špičku, od skupiny Chinaski a Lucie Bílé až po energickou show Monkey Business nebo prvotřídního muzikanta Dana Bártu,“ říká ředitel Pavel Kloupar. „Nejvíc hrdí jsme na místo, ve kterém jsme loni zakotvili – Sázavafest byl vždy hlavně o pohodové atmosféře v blízkosti přírody a zámecký park ve Světlé nad Sázavou se v tomto ohledu osvědčil naprosto perfektně,“ dodává.


Text: Otiz
Foto: Oficiální foto festivalu

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání