ŘÍJEN BUDE NABITÝ VELKÝMI KONCERTY

kulturní servis pulsKrásnému počasí už musíme dát sbohem. Není však třeba truchlit, protože říjen si pro nás připravil opravdové lahůdky. Posuďte sami – skupiny Chinaski a Toxique se vydávají na turné, Sto zvířat oslaví 20 let své existence, nový muzikál Ať žije rokenrol zahájí první sezonu, a nemůžeme opomenout ani koncerty Morcheeby, či slovenské skupiny Elán.

 

Chinaski připravuji speciální show
Chinaski Skupina Chinaski vydala nové album „Není na co čekat“. Sama se rozhodla, že nebude otálet a vyrazí co nejdříve na turné, aby potěšila své příznivce. Nebude se však jednat o tradiční koncertní show, která byla u této kapely zvykem. Kluci si pro vás připravili speciálně upravené pódium, jehož design má na starosti známý producent Simon Sidi. Hostem turné bude kapela Eddie Stoilow. Kvůli náročnosti a velkoleposti této show má celé turné pouze šest zastávek na různých místech v České republice. Kvůli zranění frontmana skupiny, Michala Malátného, se musel začátek turné posunout na 7. října, první koncert se odehraje v liberecké Tipsport Aréně. Následně Chinaski navštíví Karlovy Vary (9. 10.), Brno (12. 10.), Prahu (14. 10.), Ostravu (18. 10.) a jako poslední Pardubice (27. 10.). Pokud se chcete dozvědět více informací o vydané desce a přípravách turné, přečtěte si náš rozhovor s kapelou ZDE.

 


Toxique mění svou image a vyráží na turné
Toxique S novou deskou v této době přichází také další česká skupina Toxique. Album nazvané „Outlet People“ sklízí u posluchačů velké úspěchy a lze tedy předpokládat, že i jejich plánované turné bude opravdu nabité. Aby Toxique neupadli do stereotypu a pobavili své fanoušky něčím novým, rozhodli se také pro změnu image. Upustili od pokojíčkového stylu a připravují se na nový „hranatý styl“. Turné zahájí skupina 9. října v rámci akce „Designblok“, kde zároveň pokřtí své nové dílo. Následně projede celou republiku a v listopadu odehraje také čtyři koncerty ve Velké Británii, kam byla pozvána managementem polské zpěvačky Kayah. Také s Toxique jsme si osobně popovídali o tvorbě nové desky, změně image i připravovaném turné, rozhovor naleznete ZDE.

 


Morcheeba se vrací do Čech

Morcheeba SaSaZuJak je vidět, britské skupině se u nás líbí. V létě jsme mohli vidět její vystoupení v rámci festivalu Rock for People, tentokráte zavítají do Prahy. Už 16. října potěší Morcheeba své příznivce na samostatném koncertě v klubu SaSaZu. Po návratu zpěvačky Sky Edwards sklízí velké ovace a jinak tomu nebude ani na jejich dalším koncertě. Skupina vznikla již v roce 1995 jako trio – bratři Paul a Ross Godfreyovi a zpěvačka Sky. Slavili mnoho úspěchů a jejich písně „Rome Wasn´t Build in a Day“, „Over and Over“ nebo „Be Yourself“ si broukal téměř každý. S příchodem roku 2005 se však Sky vydala na sólovou dráhu a její pozici na krátko zaujala Daisy Martey. Tento rok se známá trojka dala opět dohromady a Morcheeba se vrací na scénu v plné síle i s novým albem „Blood Like Lemonade“. Nepropásněte jejich další velké vystoupení, tentokráte v klubové atmosféře. Vstupenky zakoupíte v prodejní síti Ticketpro.

 


muzikál Ať žije rokenrol!Přípravy nového muzikálu „Ať žije rokenrol“ vrcholí
Divadlo Broadway uvede 20. října premiéru nového původního muzikálu autorské dvojice Karla Šípa a Petra Jandy. Kvalitní obsazení, odlehčený pohled do minulosti, a dokonce živá kapela přímo na jevišti, to je příjemná změna oproti ostatním muzikálům, které u nás můžete běžně vidět. Děj je zasazen do konce 50. a začátku 60. let minulého století, kdy v Československu vládl komunistický režim a do naší země se pomalu, ale jistě dostávaly hudební rokenrolové nahrávky. Oba autoři jsou pamětníky těchto dob, a tak mohli příběhu vtisknout věrnou podobu. Role ztvární známí zpěváci Tomáš Löbl, Lucie Vondráčková, Petra Černocká, Aleš Háma, Petra Janů, Vilém Čok, Marta Jandová či Martin Pošta. Více informací na www.atzijerokenrol.cz.

 


Slovenská legenda Elán opět v Praze
Elán turné 2010
Chcete na vlastní uši slyšet hity jako „Voda, čo ma drží nad vodou“, „Ak nie si moja“ nebo „Královna bielých tenisiek“? V tom případě už máte zaručeně koupené lístky na další megakoncert skupiny Elán, který se koná v pražské O2 areně ve středu 20. 10. Populární rocková partička se po dvou letech vrací do hlavního města České republiky, aby zde zahájila své nové turné. Kdo zažil jedinečnou atmosféru jejich koncertu, ví, že to tihle kluci umí rozbalit, i když to jsou už pánové v letech. Neodkládejte na příště, co už možná nikdy neuvidíte! Buďte u toho a ochutnejte sílu a šmrnc slovenské legendy. Vstupenky jsou v prodeji od 390 korun. Další zastávky bude mít Elán v Brně (22. 10.), Českých Budějovicích (25. 10.), Ostravě (29. 10.), Liptovském Mikuláši (12. 11.) a Bratislavě (12.12.).

 


Sto zvířat 20. narozeninySto zvířat slaví 20. narozeniny
Už 20. září odstartovala oblíbená skupina Sto zvířat v Chomutově turné ke svým 20. narozeninám, které bude opravdu velké. Jen do konce roku odehraje skupina 21 koncertů a kvůli velkému zájmu bude pokračovat i na jaře toho nadcházejícího. O popularitě skupiny svědčí i fakt, že v rámci udílení Hudebních festivalových cen 2010 získali 1. místo v kategorii Ska a reggae, ale i 3. místo v celkové nežánrové kategorii. Nejbližší koncert se koná 13. října v Liberci, dále skupina navštíví například Hradec Králové, Jindřichův Hradec, Kralupy nad Vltavou, Plzeň, České Budějovice, Brno, Český Krumlov a Zlín. Hlavní narozeninový koncert se uskuteční 20. října v Incheba areně v Praze, jako hosté se představí The Upsessions, Cindži Renta, Kašpárek v rohlíku a AX. Chcete vědět více? Sledujte stránky kapely www.stozvirat.cz.

 


Hip hopovou scénu zastoupí Public Enemy
Public Enemy
Poslední říjnový den se dočkají také rapoví příznivci. V pražském klubu SaSaZu vystoupí známá formace Public Enemy, jedna z nejkontroverznějších a nejvlivnější hipo hopových kapel historie. Vznikla už v roce 1982, a jejich nahrávky jsou tak populární, že dosáhly na platinové či zlaté desky v prodejnosti. Kapela je také průkopníkem internetu v oblasti hudby. V roce 2001 vydalo vydavatelství SlamJamz založené frnotmanem Chuckem D singly pouze v mp3 formátu. Po letech se vrací do Čech, aby znovu obhájili svou pozici. Vstupenky jsou aktuálně v ceně 550 korun včetně poplatků, seženete je v prodejní síti Ticketpro. Pokud vás zajímají novinky a aktuality, sledujte stránky pořadatele www.charm-music.cz.

 


Cirkus Cirkus ClassicPojďte se pobavit do cirkusu
Naši nabídku akcí pro tento měsíc uzavře pozvánka na akci „Cirkus Cirkus Classic“. Mezinárodní přehlídka toho nejlepšího, co je v cirkuse možné vidět, nabídne akrobatická čísla, drezůru zvířat či kaskadérská vystoupení. Program začíná vždy v 17:30, trvá dvě a půl hodiny a navštívit jej můžete každý den, kromě pondělků. Cirkusový stan se nachází v Praze na Rohanském nábřeží, vystoupení je možné zhlédnout až do 14. listopadu. Uvidíte dvanáct umělců z nejrůznějších koutů světa, o hudební doprovod se postará orchestr z Ukrajiny. Finální píseň večera složila pro tuto příležitost skupina O5&Radeček a nazpívala ji Bára Zemanová. Vstupenky se prodávají v cenových relacích 200 Kč za jednotlivce, rodinný lístek pro 4 osoby vyjde na 550 korun. Zakoupíte je buď na místě, nebo v předprodeji Ticketpro a Ticketportal. Další zajímavé informace se dočtete v naší upoutávce ZDE.Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: oficiální stránky akcí


 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání