Cirkus Cirkus Classic nabídne světové hvězdy v oboru

Cirkus cirkus
Mezinárodní přehlídka Cirkus Cirkus Classic se od čtvrtka 23. září rozjede v Praze na Rohanském nábřeží. Téměř dva měsíce zde bude diváky bavit řada umělců z různých koutů světa, včetně domácích drezérů či akrobatů.Cirkus cirkusAgentura PromoProdukce a. s. přichystala další zajímavou kulturní akci, tentokrát z netradičního žánru. Po úspěšném únorovém Mezinárodním festivalu cirkusového umění Cirkus Cirkus festival přichystala přehlídku tohoto umění také jako večerní program. „Po pádu minulého režimu tady zůstal velký propad v tomto odvětví,“ řekl ředitel pořádající agentury Artur Kaiser. Ve speciálním vyhřívaném stanu se od 23. září do 14. listopadu celkem pořádá dvaašedesát představení, které mohou zájemci navštívit denně kromě pondělků. Do stanu se vejde 1 400 diváků.

 

Program, který trvá od 17.30 do 20 hodin, bude velmi pestrý. Vystoupí na něm dvanáct umělců či skupin ze sedmi různých zemí světa. Největšími lákadly jsou afričtí sloni z Anglie, drezůra lvů v podání dánského cirkusu Arena, brazilská kaskadérská skupina Dioro, jejichž členové jezdí na motorkách proti sobě v ocelové kouli, a také italské akrobatické duo Curatola Brothers, kteří se nedávno vrátili z angažmá v Las Vegas. „Chtěli jsme, aby lidé viděli evropskou, a nejen evropskou špičku. Snažili jsme se, aby Brazilci byli opravdu z Brazílie a Italové z Itálie, což není v českých cirkusech úplně pravidlem,“ narážel Kaiser na triky dalších tuzemských cirkusů, kterých je v České republice pětatřicet.

Cirkus cirkusZ domácích umělců se na přehlídce Cirkus Cirkus Classic objeví například cvičitel lvů Tomáš Ringl, akrobat na volném žebříku Robert Berousek či rychložonglér Rudolf Janeček. „Drezůře lvů se věnuji od roku 2000, před tím jsem cvičil dikobrazy. O zvířatech jsem vždycky chtěl vědět co nejvíce, proto jsem také vystudoval přírodovědnou fakultu na Univerzitě Karlově,“ prozradil na sebe Ringl. Také Robert Berousek je ve svém oboru jedinečný. „Akrobacii na volných žebřících moc lidí nedělá, protože nechtějí riskovat. Musíte být kaskadér,“ uvedl Berousek, který pochází ze slavné cirkusové rodiny. Jeho bratr Mario Berousek je nejrychlejší žonglér na světě a má angažmá v pařížském klubu Moulin Rouge. Také Robert jezdí vystupovat do světa a v České republice se představí teprve podruhé.

 

Celý večer bude hudbou provázet orchestr z Ukrajiny a objeví se též několik drobných audiovizuálních doplňků. Finální píseň večera složila skupina O5&Radeček a nazpívala ji Bára Zemanová. Skladba je na motivy hitu „So What“ od Pink. Cena jedné vstupenky na představení je 200 Kč, rodinná vstupenka pro čtyři osoby vyjde na 550 Kč. Předprodej probíhá v sítích Ticketpro a Ticketportal. Pro děti (ty do pěti let mají vstup zdarma) je připravena Cirkusová ZOO, kdy je možné za symbolické vstupné na krmivo navštívit exotická zvířata, která v cirkuse pravidelně vystupují.

Text: Pavel Urban
Foto: PromoProdukce

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání