Středu rozzáří Světlušky, víkend oživí karnevalový průvod

kulturní servis pulsUž tento týden, ve středu 8. září, se pořádá „Den, kdy svítí Světlušky“. Patronka projektu Aneta Langerová zahajuje v pořadí již 8. ročník celonárodní charitativní sbírky. Přidejte se i vy! V sobotu 11. 9. ožije hlavní město „Pražským karnevalem“. Zapojte se do maškarního průvodu, s maskou, nebo bez ní, o zábavu bude postaráno.


„Světlušky pomáhají nevidomým“
Do rozsáhlého projektu „Den, kdy svítí Světlušky“ se i letos zapojí mnoho dobrovolníků. Chtěli byste vědět kolik? Kostým broučka si tentokráte oblékne kolem šesti tisíc osob, které chtějí pomoc nevidomým dětem a dospělým. Den, kdy svítí SvětluškyNavštíví na tři sta různých měst České republiky, v nichž budou nabízet placičku s nápisem „Svítíš“, nebo náramek a přívěšek se Světluškou. Předměty se prodávají za symbolické ceny 30, 50 a 70 korun. Ač se může zdát, že tyto malé částky nemohou mít žádný stěžejní význam a jsou pouze malou finanční záplatou, není tomu tak. Během jediného dne se v loňském roce do lucerniček nasbíralo přes šest milionů korun. A jak vzkazuje sama Aneta Langerová: „Všem, kteří si myslí, že malá pomoc nemůže být vidět, není to tak úplně pravda. Dohromady dokážeme mnohem více, než si umíme představit. Sbírka není jen o penězích, ale i o tom, zda se umíme dívat kolem sebe.“

 

Pokud by ve vás Světlušky zažehly hlubší světlo, nemusíte čekat celý rok na jejich další den. Jsou tu i další možnosti. Odeslání dárcovské SMS ve tvaru „DMS SVETLUSKA“ jednorázově přispějete částkou 30 Kč (Světluška obdrží 27), nebo můžete zvolit variantu „DMS ROK SVETLUSKA“, kdy bude zmíněnou částku váš operátor odesílat každý měsíc po dobu jednoho roku. SMS zprávy v případě zájmu odesílejte na číslo 87 777. Pokud byste chtěli Světlušce pomoc větším finančním obnosem, s radostí ho přivítá na svém kontě „deseti devítek“ 99999 99999/0100.

 


„Praha ožije karnevalovým průvodem“
Pražský karneval 2010V rámci mezinárodního festivalu outdoorového a pouličního divadla „Za dveřmi“ se v sobotu 11. září pořádá již 5. ročník „Pražského karnevalu“. Hlavní dění se bude odehrávat na Náměstí 14. října, kde bude úderem jedenácté hodiny zahájen maškarní program. Nechte se pobavit jedinečnou podívanou, nebo se sami zapojte do nejrůznějších aktivit. Probíhat zde budou workshopy výtvarných, žonglérských i akrobatických dílen, které se budou věnovat jak malým, tak i velkým návštěvníkům. Chcete se zúčastnit průvodu, ale neměli jste čas vyrobit si masku? Nevadí! Vše můžete dohnat na místě, buď si vlastní masku vyrobíte, nebo si ji jednoduše nechte namalovat přímo na obličej.

 

Ve 14 hodin začne dobývání hlavního města, to když karnevalový průvod vyrazí do ulic. O bohatý hudební doprovod se postará bubenická formace Tam Tam Batucada. V průvodu nebudou chybět účinkující ze souborů pouličního divadla, od akrobatů, přes žongléry, chrliče ohně až po umělce na chůdách. Obohacení přinesou také nápadité kostýmy a originální masky, alegorický vůz s posádkou DJs Radia Wave, obří loutky Echt Street Puppets, nebo Pyrodrak pana Petrše. Závěrem se průvod opět vrátí na Náměstí 14. října, kde jako bonbónek programu proběhne vyhlášení nejoriginálnější masky Pražského karnevalu 2010. Chcete se o akci dozvědět ještě další informace? Podívejte se na www.prazskykarneval.cz a začněte si vyrábět svůj kostým.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: oficiální stránky akcí
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání