Lávka River Stage: Multikulturní exhibice

Lávka River StageProjekt Lávka River Stage v centru Prahy přináší po celý srpen pozoruhodně komponované kulturní večery, v nichž se snoubí opera, balet, hudební vystoupení a prvky moderního divadla. Každý, kdo si chce užít letní kulturní večer v příjemném prostředí, by neměl propásnout posledních pár šancí.

Celý maraton večerů Lávka River Stage odstartoval 1. srpna, kdy Klub Lávka slavil dvacet let. Sledovat z jeho prostor netradičně poskládaný zábavný večer je zážitkem samo o sobě. Pódium je totiž umístěno mezi jednou ze zdí klubu, jeho zahrádkou a Karlovým mostem. Mnoho lidí tak sleduje kulturní oživení letní Prahy právě i z mostu.

 

Během srpna se složení programu různě proměňovalo, ale v jádru zůstává stejné. Operní árie v podání sólistek Státní opery, střídají baletní vystoupení v podání členů Bohemia balet a nechybí ani zábavné prvky moderního divadla. Skupina Long Vehicle Circus se postará o chůzi na vysokých chůdách, na nichž ale také umí tančit, hrají pantomimu, či předvádí akrobatické prvky. A to jak na pódiu, tak přímo mezi lidmi.

 

Lávka River StagePůsobivé hudební kousky pak přidávají houslistky ze String Ladies, které na elektrické smyčcové nástroje zahrají většinou velmi svižné skladby, ale i známé hity, jež dostávají zcela jiné aranžmá. Následně se všichni účinkující ještě v několika vystoupeních na scénu vrací, aby byl program neustále pestře střídán a každý si v něm našel to své. Výtečný je fakt, že mezi jednotlivými čísly nejsou žádné prostoje a devadesát vyhrazených minut vám uteče jako nic. Třešničku na dortu pak zajistí promítání na vodní plochu, při němž si za hudebního doprovodu můžete prohlédnout chlouby Prahy, ale také jiné obrazce a výjevy. Rozhodně jde o netradiční způsob prezentace.

 

Základní vstupné na akci Lávka River Stage, kam můžete zavítat každý den do konce srpna, kromě pondělí, vyjde na 250 korun, pro studenty a mládež je zlevněno na pouhých 100 Kč. Zakoupit lze i lístek za 350 Kč, v čemž máte zahrnuto vstupné a voucher na jídlo a pití, které lze čerpat dle jídelního a nápojového lístku. Program začíná vždy o půl deváté večer.FOTOGALERIE Z AKCE

 


Text: Pavel Urban
Foto: Daniela Hotmarová 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání