Klub Lávka oslavil 20. narozeniny a zahájil projekt Lávka River Stage

Lávka River Stage1. srpna, byl pro Lávku velký den. Oslavila dvacet let od svého založení a zároveň slavnostně odstartovala svou show Lávka River Stage, kterou můžete navštívit v průběhu srpna kterýkoli večer, mimo pondělí. Kromě zajímavých představení a kouzelné atmosféry staré Prahy se můžete těšit také na bohatou nabídku občerstvení. Udělejte si příjemný večer v Klubu Lávka.

Kdo už někdy v minulosti do Klubu Lávka zavítal, nebude luxusním podnikem tolik ohromený. Ti, kteří tu možnost ještě neměli nebo ji nevyužili, jistě mile překvapí příjemné prostředí venkovní zahrádky, která se rozprostírá souběžně s nábřežím a končí téměř pod Karlovým mostem. Můžete pozorovat Staroměstskou mosteckou věž, na protějším břehu Pražský hrad či Petřín, případně proti proudu Nové Město, Újezd či Střelecký ostrov. Čím více se stmívá, tím působivější atmosféru matka měst vytváří.

 

Lávka River StageNáplní projektu je, kromě nové nabídky využití volného času, také zatraktivnění Prahy uprostřed turistické sezóny, jako je tomu v jiných městech. Například v Hamburku či Versailles. Lávka River Stage je spojením světů hudby, tance a zpěvu, které si jsou tak blízké. Dle programu můžete na pódiu umístěném na vodní hladině vidět sólistky ze Státní opery, Lucii Silkenovou, Petru Notovou nebo Markétu Mátlovou. Pohybově scénu oživí vystoupení tanečníků souboru Bohemia Balet. Nově do programu přibylo také hudební trio String ladies, hudební skupina hrající na klasické i elektrické smyčcové nástroje. O zábavu se postarají rovněž Long Vehicle Circus – akrobatické kousky, přirozený pohyb na chůdách, pantomima či klauni. O žonglérské fígle se postará vyhlášené duo Bratři v tricku. Pokud je libo trochu více umění, zaujmou vás Gents. Skupina akrobatických umělců, kteří ukazují působivé prvky a ze svých těl staví sochy nebo váhy. Nevěříte, dokud to neuvidíte na vlastní oči. Pokud vás zajímá konkrétní program, neboť se velmi často obměňuje, podívejte se na stránky www.lavkariverstage.cz.

 

O krásné zakončení večera se postará speciálně připravená projekce. Hned za jevištěm začne tryskat hustá vodní stěna, na níž se pak spustí krátká show zachycující zajímavé pražské stavby a památky. Netrvá dlouho, ale zajisté vás ohromí svým provedením a originalitou. Pokud budete mít trochu štěstí, můžete se těšit i na nějaký ten ohňostroj. Není součástí plánu, ale v letních měsících je pro hlavní město typické, že jsou světelné reje dělobuchů k vidění často.
Lávka River Stage

Základní vstupné na tuto akci je 250 korun, pro studenty a mládež je zlevněno na pouhých 100 Kč. Vřele však všem návštěvníkům můžeme doporučit dražší lístek za 350 Kč. V ceně je zahrnuto vstupné a voucher na jídlo a pití, které lze čerpat dle jídelního a nápojového lístku. U příjemného posezení vám přijde nějaká dobrota zaručeně vhod. Program začíná vždy o půl deváté večer.

 Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Kristýna Šmejkalová


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání