Open Air Festival podruhé a opět ve velké parádě

Open Air FestivalPo loňském úspěchu s novým Open Air Festivalem se rozhodli organizátoři tuto akci zopakovat. I tentokrát nabídli návštěvníkům řadu výhod k včasnému nákupu vstupenek, především však samozřejmě lákají na hudební a doprovodný program. Hlavními hvězdami letošního festivalu budou nejen velké oblíbené tuzemské kapely, ale především zahraniční Chemical Brothers a Good Charlotte.


Už tento víkend se uskuteční druhý ročník nově zavedené akce, která se jmuje Open Air Festival. I tentokrát vyrazí návštěvníci na letiště do Panenského týnce nacházející se asi 50 kilometrů od Prahy. Pokud si budete chtít během festivalu zpestřit volné dopoledne, můžete si udělat výlet do nedalekého města Slaný, které má krásné historické jádro. V blízkosti se rovněž nachází středověké centrum Loun, zřícenina hradu Okoř nebo muzeum automobilových veteránů v Hobošovicích. Ani v nepříznivém počasí se nudit nebudete.

Open Air FestivalA kdo se letos vydá na Open Air Festival? Organizátoři se rozhodli, že první den 11. srpna bude pro všechny zdarma. Přítomní se budou moc bavit na čtyřech stagích, přičemž MF Dnes pódium otevře v 15:30 partička Please the Trees, další zahájí program až ve večerních hodinách. Během čtvrtka vystoupí Houpací koně, Švihadlo, Totální nasazení, Polemic a Neruda. O2 Extra zónu si podmaní Jirka Neumann, který zajisté z rukávu vytáhne ty nejlepší hity z 80. a 90. let. Axe a Cool stage budou také okupovat DJ´s s různými hudebními styly. Svůj um předvede DJ Gomes, Beduan, Jorgos, Drastix, Z-aires a Dramatiqua.

O den později se na druhém ročníku Open Air Festivalu otevřou ještě další dvě scény a Red Bull Tourbus. Na O2 Main stage vystoupí skupiny Skyline, J.A.R., Mig 21, Tata Bojs a jako hlavní hvězda večera Chemical Brothers. V O2 Extra zóně můžete po celý den soutěžit o zajímavé ceny. Na dalších pódiích vás budou čekat kupříkladu Sunflower Caravan, Priessnitz, Chinaski, Leftfield, Brooklyn & Lindee, ale i řada DJ´s.

Závěr festivalu bude také pořádně nabitý. Na programu je koncert Sto zvířat, Michala Hrůzy, Jiřího Schmitzera, kapel Sunshine, Vltava, Kryštof, slovenských No Name, 100°C nebo domácí teplákovky Nightwork. Headlinerem sobotní večera bude Good Charlotte. MF Dnes stage nabídne také divadelní a zábavní představení. Ester Kočičková se objeví ve strhující tragikomedii „Úklid“. Diváci ale nebudou jen nečinně přihlížet, sami se stanou hlavními aktéry této hry. Kromě herečky, moderátorky, textařky a šansoniérky Ester uvidíte také ukrajinskou folkloristku, klavíristku, skladatelku a zpěvačku Katerynu Kolcovou, která si jistě získá vaše srdce. Na pódiu pak pobaví „Na Stojáka“ nebo Divadlo Kulich.

Open Air FEstivalNebyl by to však správný festival, kdyby chyběla příležitost pro aktivní vyžití. Obří bungee trampolína, plážový fotbal i volejbal nebo jízda na čtyřkolce a let vrtulníkem. Nezapomeňte si vzít dost financí a můžete si plnými doušky užívat zábavu v nejrůznějších podobách. Pro sportovní nadšence bude připraven cyklo, ski a veslařský trenažér, aby nevypadli z tempa a pro umělečtější povahy grafitti wall a Adrenaline Hair Cut. Pokud byste rádi vyrazili na výlet, ale večerní řádění vás trochu unavilo, můžete si na akci zapůjčit kolo nebo Segway.

Určitě se ptáte, na kolik celá tahle legrace vyjde. Základní vstupné na Open Air Festival 2011 je v ceně 1 090 Kč, VIP pak po 1 980 korunách v předprodeji. Na místě zaplatíte za normální lístek na všechny dny 1.300 Kč, luxusnější varianta bude zdražena na rovných 2,5 tisíce Kč. Pokud byste na akci chtěli jet pouze v sobotu, zaplatíte za vstup 750 Kč a příznivci VIP tisíc pět set korun. Tento rok však festivaly výrazně přitvrdili, co se týká cen ubytování ve festivalových městech a bohužel ani Open Air Festival nebude výjimkou. Za stanování zaplatí každá osoba 200 korun, parkování vozidla je zpoplatněno 230 Kč. Pokud se chcete vyhnout frontám na místě, můžete i tyto poplatky vyřídit prostřednictvím předprodejní sítě TicketPro. Malou úlevu budou mít studenti, kteří mají ISIC karty. Ti dostanou slevu 160 korun z aktuální ceny vstupenky.

Open Air Festival získal za pořádání prvního ročníku ocenění nejen od hudebních fanoušků, zabodoval rovněž v celosvětové soutěži festivalů „A Greener Festival Awards“. Na akci se recykloval odpad, kyvadlovou dopravu zajišťovali autobusy jezdící na stlačený zemní plyn a ke všemu samozřejmě přispělo i ohleduplné chování lidí, což při návštěvnosti 18 tisíc osob může být dost velký oříšek. Uvidíme, zda se i letos podaří Open Air Festivalu získat ocenění nejokologičtějšího festivalu.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Open Air Festival

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

První bejbypankový festival Kefír musí ještě rok uzrát
Srpen bude nadupaný hudebními festivaly
Letní akce mají nový přírůstek. S čím se představil Open Air Festival?
OPEN AIR FESTIVAL – Tata Bojs, PSH i Čechomor na jednom místě 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání