Benátská noc se nezadržitelně blíží

Benátská nocPokud jste festivaloví fandové, tak si s největší pravděpodobností nenecháte ujít jednu z nejvýznamnějších akcí tohoto léta, tradiční Benátskou noc. Ta letos přináší opravdové skvosty v oblasti interpretů. Objeví se tu Lucie Bílá, oblíbení Nightwork nebo němečtí Scooter. Co ještě chystá Malá Skála?


Tradiční hudební festival se jako vždy koná na Malé Skále v malebném Českém ráji. Už jsme avizovali, že letošní ročník bude hostit opravdu zajímavý výběr interpretů, protože se jedná o osobnosti, které jen tak někde nekoncertují nebo umělce, kteří jsou v současné době velmi populární. Jen si vzpomeňte, kdy jste naposledy viděli Lucii Bílou nebo Lenku Filipovou jezdit po festivalech?

Benátská nocNásledovat je bude i kapela Olympic, které si též moc neužijeme na těchto akcích. Pak se nabízí i Aneta Langerová, stále více populární Debbi, originální a nadané kapely Kryštof či Nightwork a rovněž nechybí ani zahraniční host, který je každý rok lákadlem. Letos padla volba na německou kapelu Scooter a na americké Dream Theater. Bude tu i pestrý netradiční program, jako je například vystoupení oblíbené travesti skupiny Screamers. Pořadatelé slibují, že Benátská noc bude v novém. V čem tedy?

Hlavní změnou proti loňskému ročníku je rozmístění pódií. Na dvou scénách vedle sebe bude střídavě probíhat program tak, aby návštěvník mohl vše sledovat. Ředitel festivalu Pavel Mikez k tomu dodává: „Hrát budeme ve směru po vodě a proti loňsku jsme jednu scénu ubrali. Nechceme to hnát do velkého množství třeba deseti scén, 150 kapel a dlouhého přecházení návštěvníků z jedné scény na druhou. Jsme a chceme zůstat hlavně pohodovým festivalem. Ostatně loňské číslo návštěvníků (bylo jich na 30 000) a jejich stále vzrůstající počet nás k tomu zavazuje.“

Benátská nocJako další zpestření se nabízí i výběr doprovodných programů. Chybět nebude tradiční Neckyáda, zázemí Evropy 2, bungee jumping, horolezecké stěny, ale rovněž i interaktivní stan TV Barrandov, který přichystá zábavu pro děti. Co návštěvníci ještě ocení? Pořadatelé slibují nadstandardně vybavený kemp, kde nebudou chybět trezory, recepce, půjčovna sportovního náčiní či restaurace a také čisté toalety a sprchy s teplou vodou.

Novinkou je také pojízdný bankomat, jenž vám zajistí, že pokud se na festivalu více rozšoupnete, tak budete mít i na cestu domů. A když už jsme u cesty... Jako každý rok, i letos se nabízí speciální spojení Prahy s Malou Skálou. Tentokrát to bude autobusem z Černého Mostu. Zároveň se jedná o možném spojení s Libercem a Jabloncem nad Nisou.

Benátská noc se bude konat od 29. do 31. července na Malé Skále v Českém ráji. Letošní ročník je poslední před završením druhé dekády, takže se jedná o akci se silnou tradicí. Pokud jste tam byli, tak víte, že se máte na co těšit a vy ostatní můžete zmeškané letos napravit.


Text: Aneta Šimonková
Foto: Benátská noc

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Kam vyrazit za hudebním dobrodružstvím v červenci?
Benátská noc přivítá Nightwork i Lucii Bílou
Hudební festivalové ceny 2011 startují nové hlasování
Debbi vystoupila v Hard Rock Cafe

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání